Petr Hrdlička

Dovednosti

Dovednosti se hodí jako podpůrné mechanizmy při některých akcích, hodech na pasti a ověřovacích hodech.

Není-li u dovednosti uvedeno jinak, postava hodí na vlastnost kX dovednosti. Přehodí-li stupeň vlastnosti dovednost je úspěšně užita a umožní postavě na hod proti pasti, akci či ověření využít u dané vlastnosti o 1 kostku vyšší hod než by házel obvykle.

Vycítění nebezpečí

Postava v okamžiku smrtelného nebezpečí cítí ve své mysli silný svíravý pocit, že jí něco hrozí. Tento pocit není žádné jasnovidectví, pouze určitý impulz neříkající, jak, kdy proč či čím…

Lov

Chytit živé zvíře do pasti, obstarat jídlo pro hladovějící druhy, rozpoznat zvíře, které jste spatřili. Tak nejen toto vám umožní tato dovednost.

Stopování

Pronásledování podle stop je velice cenná dovednost pro všechny lovce zvěře, ale i banditů, nestvůr či i pro orientaci v neznámém prostředí nebo při bloudění.

Lhaní

Výmluvy, kroucení pravdy, konstrukce zcela vymyšlené jsou denním chlebem toho, kdo zná tuto dovednost.

Krádeže

Jídlo, klíč, propustka, truhla se zlatem… cokoliv se dá ukrást.

Vyjednávání

Lepší cena, přesvědčit strážného otevřít bránu v noci, na toto se hodí ideálně postava s touto dovedností.

Znalosti poměrů

Etiketa, mravy a zvyky, široký obecný politicko-kulturní přehled – lidově řečeno znalost jak se věci mají. Toto se hodí kdykoliv při vyjednávání, snaze zapůsobit, konverzaci na úrovni apod.

Boj s mečem

Perfektní výcvik boje s touto zbraní dokáže zvýšit kostku zbraně o 1.

Boj se sekerou

Perfektní výcvik boje s touto zbraní dokáže zvýšit kostku zbraně o 1.

Střelba z luku

Perfektní výcvik boje s touto zbraní dokáže zvýšit kostku zbraně o 1.

Boj bez zbraně

Postava si i bez zbraně dokáže poradit. Její pěsti mají hodnotu útoku o 1 kostku vyšší než normálně. Často se tato dovednost hodí v zápase tělo na tělo, kde nelze použít zbraň.

Míření a přesná střelba

Zamíření při souboji dokáže zvýšit přesnost zásahu nebo pomoci v hodu na podobné akce. Použitím dostane postava o kostku vyšší šance přesného zásahu.

Zbožnost

Víra v boha, v naději a usmíření dodává hodně síly do beznaděje, podporuje bojovného ducha v obklíčení. Osoby vládnoucí touto dovedností dokážou po kX kol zvednout vybraným až kX osobám útok o kostku výše.

Odolnost vůči jedům

Častý kontakt s jedy a různými instancemi dokázalo zocelit nejedno tělo a mysl v tom, že dokážou odolávat této hrozbě. Pokud postava vládne touto dovedností, snižuje se o 1 kostku účinek jedu.

Pohotovost

Zachytit padající předmět, podat včas ruku příteli, jenž balancuje nad propastí, tasit vmžiku zbraň, uskočit na poslední chvíli valícím se balvanům – tak nejen toto zvládá postava s touto dovedností.

2 Minutes, 45 Seconds