Petr Hrdlička

Pod tímto prozaickým názvem se neskrývá další z příběhů z pera pane Andersena, ale cyklus příběhů a dobrodružství zasazený do jednoho generického kusu fantasy světa, tak, aby se případně tento kus dal použít v jakékoliv kampani. 

Prostředí není jednoznačně originální, spíše se podobá mnoha generickým fantasy klišé. Najdete zde orky, skřety, lidi, obry, mamuty, odvahu, smrt, přátelství a zradu.

Je tma. Zima, venku mrzne. Ten malý rybníček v podhradí už je dávno ledovým jezerem. Ještě, že rychtář ty kapry nechal vylovit. Mezi domy jsou vidět slabé paprsky světla z malých okenic. Život na Hranici je tvrdý a nic nedává zadarmo. Navíc zeman jako bývalý rytíř Císařského vojska dostal toto území spíše za trest, než za odměnu.
Deset let lopoty na civilizování není stále vidět. Nad městečkem v kopci se snaží prospektoři narazit na silnější rudnou žílu, zatím našli dropty a samé kamení, okolní stráně spíše slouží jako pastviny koz a ovcí, pro kravky jsou příkré. V lesích se potulují medvědi, vlci, občas za hranicemi se dá narazit na skupinu skřetů. Ti se poslední dobou vyskytují častěji, než by si panstvo přálo, ale zatím není přímý střet snad nasnadě...
Pozítří jsou Vánoce. Svátek, kdy se narodil první mesiáš Církve svaté. Zítra budou na náměstíčku trhy. Kupci snad něco přivezou. Medu letos bylo požehnaně, skopové, ovčí maso nasoleno v sudech čeká ve skladu.

1 Minute, 26 Seconds